بعد از فلوراید تراپی کودکان چه باید کرد؟

۲ دیدگاه
مقالات دندانپزشکی کودک
بعد از فلوراید تراپی کودکان چه باید کرد؟

فلوراید تراپی یکی از راه های زیبا سازی و لایه محافظتی دندان است.اکثر دندانپزشک های کودک معمولا توصیه می کنند کودکان از فلوراید استفاده کنند تا از بروز آسیب و پوسیدگی در دندان هایشان جلوگیری شود.دکتر فرشیده میرلوحی متخصص دندانپزشکی کودکان انجام دهنده فلوراید تراپی در اصفهان نیز می باشد.اکثر والدین پس از فلوارید تراپی دندان کودکشان می پرسند بعد از فلوراید تراپی دندان کودکان باید چه کرد؟ برای دریافت پاسخ این سوال با کلینیک مرکز لبخند رویایی همراه باشید.

اقدامات لازم بعد از فلوراید تراپی دندان کودک

بعد از انجام فلوراید تراپی باید یک سری مراقبت های لازم را انجام دهید تا اثر این ماده خنثی نشود.بعد از انجام فلوراید تراپی به مدت ۲ تا ۴ ساعت کودک نباید چیزی میل کند.پس از گذشت مدت زمان گفته شده می توانید غذا بخورید اما در انتخاب نوع غذا باید دقت کنید و هر غذایی نمی توانید بخورید.سیب زمینی ، پوره سیب زمینی ،ماست،موز و سوپ از غذاهایی است که می توانید پس از انجام فلوراید تراپی به کودک خود بدهید . در ادامه لیست غذاهایی که خوردن آن ها پس از فلوراید تراپی ممنوع است را برای شما نام می بریم:

  • بعد از فلوراید تراپی نباید غذاهای خیلی سرد یا خیلی گرم بخورید.
  • از خوردن غذاهای چسبنده،تند،ترد و انواع مرکبات خودداری کنید.
  • از مصرف نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید.

برای این که فلوراید ماندگاری بیشتری داشته باشد،حتما باید یک سری نکات درباره آن رعایت کنید.این نکات ساده اند به گونه ای که حتی بهانه گیرترین کودکان هم به سادگی از پس آن برمی آیند.

بیشتر بدانید:  ویژگی های مسواک مناسب برای کودکان

تماس با خانم دکتر فرشیده میرلوحی

بعد از استفاده از فلوراید کودک باید دهان خود را کامل شستشو دهد

فلوراید تراپی کودکان معمولا تنها ۵ دقیقه طول می کشد.بعد از آن کودک باید تمامی آب دهان خود را خارج کند به همین خاطر است که دندانپزشک ها معتقدند فلوراید تراپی باید تنها در کودکانی که قابلیت خارج سازی بزاق دهانی دارند انجام شود.استفاده از فلوراید در کودکان زیر ۳ سال خیلی توصیه نمی شود.با خارج کردن بزاق بخشی از فلورایدهایی که به صورت موضعی روی دندان قرار گرفته اند از دهان خارج می شوند.بخش دیگری از فلوراید جذب مینای مینای دندان می شود و پوسیدگی سطحی را از بین می برد.تا نیم ساعت پس از فلوراید تراپی کودک نباید دهان خود را شستشو دهد.

در روز فلورایدتراپی کودک نباید مسواک بزند

از آن جایی که بخش مهمی از وارنیش فلوراید در مجاورت دندان ها قرار می گیرد پس بهتراست کودک در همان روز از مسواک زدن خودداری کند.بنا به تشخیص دندانپزشک کودک ممکن است مدت زمان مسواک نزدن تا دو روز افزایش پیدا کند.علاوه بر مسواک کشیدن نخ دندان نیز در این دوره ممنوع است.

اقدامات بعد از فلوراید تراپی

با اجازه دندانپزشک به کودکتان آب بدهید

در فرایند فلوراید تراپی معمولا تا چند ساعت نباید آب نوشیده شود.چنان چه شرایط کودکتان خاص است بنا به تشخیص پزشک می توانید به او مقداری آب بدهید اما در نیم ساعت اولیه پس از فلوراید تراپی کودک نباید آب بنوشد.

بعد از انجام فلوراید تراپی یک لیوان شیر به کودک خود بدهید

بسیاری از کودکان ممکن است مقداری از ژل فلوراید را ناخواسته قورت دهند به همین خاطر خوردن شیر بعد از فلوراید تراپی اجباری است.بعد از انجام فلوراید تراپی یک لیوان شیر به کودک خود بدهید تا اثرات آسیب دهنده فلوراید در بدن وی خنثی شود.

بیشتر بدانید:  آسیب های دندانی در کودکان

هر ۶ ماه یک بار کودکتان را نزد دندانپزشک ببرید

پس از انجام فلوراید تراپی کودک را هر ۶ ماه یک بار نزد دندانپزشک کودک ببرید تا با انجام ویزیت تشخیص دهد آیا لازم است فلورایدتراپی مجدد انجام شود یا خیر؟در اکثر موارد فلورایدتراپی باید هر ۶ ماه یک بار تمدید شود.اگر یکی از دندان های کودک مستعد پوسیدگی باشد فلوراید تراپی باید هر ۴ ماه یک بار تمدید شود.

با توجه به توضیحات داده شده می توان نتیجه گرفت مراقبت های پس از فلوراید تراپی کار سختی نیست و نیاز به بی حسی ندارد.در فلوراید تراپی کودک هیچ گونه دردی احساس نمی کند و سلامت دندان های وی نیز در بزرگسالی تأمین می شود.

نوشتهٔ پیشین
کشیدن دندان شیری کودکان
نوشتهٔ بعدی
ترتیب افتادن و درآمدن دندان های شیری

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp