مراکز دندانپزشکی دانشگاهی در شیفت عصر به بخش خصوصی واگذار می شود

بدون دیدگاه
اخبار و اطلاعیه ها
واگذاری مراکز دندانپزشکی

همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد . حمید صمد زاده مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان در این همایش اعلام کرد مراکز دندانپزشکی دانشگاهی در شیفت عصر به بخش خصوصی واگذار می شود . او گفت : طرح واگذاری مراکز دندانپزشکی تحت نظر معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی  کشور در اواخر سال ۹۶ کلید خورد و دستورالعمل آن در آذر ماه امسال به رؤسای دانشگاه ها ابلاغ شده است .

وی افزود : در سال های اخیر کارهای بزرگی در زمینه بهداشت دهان و دندان از جمله طرح عاری از پوسیدگی دانش آموزان انجام شده است. پیش از این ۱۰۰ مرکز روستایی نیروی انسانی مربوط به بهداشت دهان و دندان داشت ولی هم اکنون بالغ بر ۹۰۰ مرکز دارای نیروی انسانی است.در سامانه سیب بیشترین خدمات به بهداشت دهان و دندان تعلق دارد که دقیق‌ترین ثبت اطلاعات توسط این بخش صورت می‌گیرد. این سامانه منحصر بفرد است و هیچ جای کشور چنین سامانه‌ای وجود ندارد.

او در ادامه سخنانش گفت :جذب ۱۸۰۰ نیروی کار برای بهداشت دهان و دندان، کار بسیار بزرگی بوده که طی سال‌های اخیر انجام شده است. امسال مشکلات منابع داشتیم ولی در ماه‌های اخیر گشایشی در منابع نیز حاصل شد.

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان گفت: طرح دندانپزشک خانواده در دو بخش روستایی و شهری نیز یک طرح بزرگ است که در اجرای آن باید مدیران گروه دهان و دندان دانشگاه‌ها نهایت دقت را انجام دهند.وی طرح عاری سازی دندان دانش آموزان از پوسیدگی که از سال ۹۴ شروع شده است را به عنوان یکی از طرح‌های ماندگار این حوزه نام برد و افزود: در این طرح یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز عاری از پوسیدگی دندان خواهند شد که این امر شاخص پوسیدگی را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد.

بیشتر بدانید:  اهمیت حفظ و نگهداری دندان‌های شیری و دائمی کودکان و خردسالان

صمدزاده این طرح را مصوبه شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت و اجرای کشوری آن را بر اساس تفاهم نامه وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: آموزش، پیشگیری، درمان و پژوهش بخش‌های مهم این تفاهم نامه است که در همه این بخش‌ها توفیقات زیادی حاصل شده است به طوری که شاخص پوسیدگی از ۲.۰۹ در سال ۹۱ به ۱.۸ در سال ۹۵ رسید.

وی در عین حال وجود برخی نقاط ضعف را در اجرای برنامه‌ها به مدیران گروه‌ها بهداشت دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گوشزد کرد و خواستار رفع این معضلات شد.

نوشتهٔ پیشین
درمان فوری دندان درد در خانه
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان در کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp