لیفت لثه با لیزر

۱۸ دیدگاه
مقالات دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر کمک می‌کند شما لبخند زیباتری داشته باشید. با لیفت لثه می‌توان تمام مشکلات مربوط به عدم تناسب لثه‌ها از جمله تحلیل لثه یا برآمدگی بیش از حد آن را از بین برد. آیا شما هم هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه‌تان نمایان می‌شود؟ با تکنولوژی لیفت لثه می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید. خیلی از افراد ممکن است از وجود چنین روش درمانی اطلاع نداشته باشند.

 

به لیفت لثه جینجیوکتومی نیز گفته می‌شود . دکتر فرشیده میرلوحی متخصص دندانپزشکی اطفال در این مقاله تمامی نکات مهمی که درباره آن باید بدانید از جمله هزینه و معایب آن را بیان کرده است. این پروسه بسیار ساده است و معمولاً انجام آن کم‌تر از یک ساعت طول می‌کشد.

یکی از کاربردهای عمده لیزرتراپی دندان لیفت لثه با لیزر است. لیفت لثه عمل جراحی است که در آن لبخند لثه‌ای (هنگام لبخند بخش زیادی از لثه دیده می شود) فرد اصلاح میشود و شکل لثه تغییر می‌یابد. این عمل مانند سایر عمل‌های جراحی  لثه تأثیر عمده‌ای در اعتماد به نفس فرد دارد. یکی از پیشرفته ترین راه‌های درمان لبخند لثه ای لیفت لثه با لیزر است.

تماس با دکتر میرلوحی

کاربرد لیفت لثه

لیفت لثه برای افرادی که با مشکلات زیر دست و پنجه نرم می‌کنند کاربرد دارد :

 • نامتناسب بودن فرم استخوان فک
 • پیشروی بافت استخوانی اطراف دندان‌ها
 • کوتاه بودن لب بالایی
 • پوشش بافت لثه‌ای بیش از حد به طوری که مقداری از سطح دندان‌ها را می‌پوشاند.
 • تحلیل لثه

قبل از انجام عمل لیفت لثه از محکم بودن ریشه‌های دندان خود اطمینان حاصل کنید زیرا اگر ریشه دندان‌ها محکم نباشد نمایان کردن بخش اعظمی از دندان ساختار آن را به خطر می‌اندازد.

لیفت لثه با لیزر| دکتر فرشیده میرلوحی

فواید لیفت لثه با لیزر

در گذشته هنگامی که افراد لثه خود را جراحی می‌کردند ممکن بود لثه بریده شود و نیاز به بخیه پیدا کند . امروز با پیشرفت تکنولوژی این عمل را می‌توان با لیزر انجام داد تا در مدت کوتاه سریعا بهبودی کامل پیدا کند. از مزایای دیگر لیفت لثه با لیزر می‌توان به افزایش اعتماد به نفس و زیبایی، دائمی بودن نتیجه، اصلاح لثه های نامتقارن، درمان بیماری‌های لثه اشاره کرد .

پیش از عمل، دندانپزشک بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند و سپس خط لثه را بریده و مجدد شکل می‌دهد تا خط لثه یک‌دست و همتراز شده و زیباتر شود. با استفاده از لیزر، رگهای خونی بسته می‌شوند بنابراین یا خونریزی اتفاق نمی‌افتد و یا بسیار جزئی است. این عمل خیلی سریع انجام می‌شود. لثه بسته به نیاز ممکن است بلندتر یا کوتاهتر شود.

بیشتر بدانید:  ایمپلنت دندان اصفهان

عمل زیبایی لثه به خصوص در شرایطی مفید است که بیمار کار دندانپزشکی زیبایی دیگری نیز میخواهد انجام دهد. مثلا هنگامی که می‌خواهید ونیر بگذارید، داشتن لثه‌های همتراز و خوش فرم نتیجه را خیلی بهتر می‌کند. باید حتما تمام دستور العمل دندانپزشک پس از عمل را به دقت رعایت کنید. اگر مراقب ناحیه درمان نباشید ممکن است بافتها دچار عفونت شوند. مراجعات بعدی به دندانپزشک برای چکاپ، برای حفظ زیبایی لبخند هالیوودی اهمیت زیادی دارد.

همچنین باید در انتخاب جراح دقت زیادی داشته باشید. دندانپزشک باید مجرب بوده و در استفاده از لیزر مهارت کافی داشته باشد چرا که در مورد زیبا سازی لثه این امر از اهمیت بالایی برخوردار است. او باید مراقب باشد بافت زیادی از لثه برندارد چون این کار موجب دیده شدن بخشی از دندان که باید در زیر خط لثه قرار میگرفت، می‌شود. انتخاب دندانپزشک خوب و ماهر برای عمل ژنژیوکتومی، نتیجه عمل را تا حد زیادی متفاوت خواهد ساخت، می باشد. در صورتی که از ظاهر دندان ها و لثه‌هایتان ناراضی هستید، با یک دندانپزشک ترمیم و زیبایی مشورت کنید تا بدانید که آیا کاندید لیفت لثه هستید یا خیر. اما به یاد داشته باشید، مانند هر درمان دیگری، نتیجه ی نهایی بستگی به مهارت دندانپزشک دارد. از این رو نزد هر دندانپزشکی نمی‌توان لیفت لثه انجام داد و باید قبل از انتخاب دندانپزشک، تحقیقات کامل را انجام دهید و از ماهر بودن وی اطمینان حاصل کنید. دیدن رزومه ی پزشک و عکس های قبل و بعد بیماران، می تواند کمک شایانی در انتخاب دندانپزشک باشد.

لیفت لثه با لیزر| دکتر فرشیده میرلوحی

چگونگی انجام لیفت لثه

قبل از انجام لیفت لثه حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. در اولین مرحله انجام لیفت لثه در ابتدا محل جراحی را به طور موضعی بی‌حس می‌کنند. در کل عمل لیفت لثه به دو صورت زیر انجام می‌شود که عبارتند از:

۱- تیغ جراحی و برش لثه

۲- استفاده از لیزر

که در این مقاله به شرح لیفت لثه با لیزر خواهیم پرداخت.

در روش جراحی قسمتی از لثه بریده شده و از استخوان جدا می‌شود به همین دلیل در این روش خونریزی و زخم لثه وجود دارد اما در لیفت لثه با لیزر خونریزی کمتر خواهد بود و دیگر بیمار نیازی به استراحت و خوردن مسکن‌های قوی ندارد. به کار بردن لیزر در جراحی لثه، بافت مورد نظر را در حین انجام کار می‌بندد و مقدار خونریزی و التهاب در لثه‌ها را به حداقل می‌رساند. به علاوه زمان بهبودی آن نسبت به جراحی لثه با تیغ کمتر می‌باشد.

در عمل لیفت لثه با لیزر مانند روش سنتی آن خط لثه تغییر شکل می‌یابد و دندان‌ها متناسب با بافت لثه می‌شوند. در این روش به جای استفاده از اسکالپل دستی از لیزر استفاده می‌شود. با استفاده از لیزر بافت لثه برداشته می‌شود. پزشک معالج با استفاده از لیزر بافت اضافی لثه را با دقت بیشتری بر می‌دارد.

بیشتر بدانید:  راهکارهای مؤثر برای سالم نگه داشتن لثه

انجام لیفت لثه با لیزر| خانم دکتر فرشیده میرلوحی

بهبودی پس از جراحی لیفت لثه

برای بهبودی سریعتر پس از جراحی لیفت لثه، اقدامات زیر توصیه می‌شود:

 • در روز جراحی استراحت کنید. سعی کنید در روز جراحی فعالیت خاصی انجام ندهید. اگر آرام بخش برایتان استفاده شده است از کسی بخواهید شما را به منزل برساند.
 • در روز دوم و سوم پس از عمل فعالیتهای محدودی می‌توانید انجام دهید. بهتر است در این مدت تنها مطالعه، تماشای تلویزیون و کارهای کامپیوتری انجام دهید. فعالیت فیزیکی در این مدت ممکن است تورم پس از عمل را افزایش دهد.
 • روز چهارم تا نهم پس از عمل می‌توانید تمام فعالیت‌های روزمره خود به جز ورزش را از سر بگیرید.
 • از روز دهم پس از عمل هیچ ملاحظه خاصی لازم نیست.

بعد از انجام عمل لیفت لثه غذاهای سفت، تند و چسبنده مصرف نکنید تا لثه به طور کامل بهبود یابد زیرا در غیر این صورت ممکن است لثه تحریک شود. علاوه بر آن هنگام مسواک زدن دقت کنید و به آرامی مسواک بزنید هم چنین تا حد امکان از نخ دندان استفاده نکنید. برای جلوگیری از عفونت لثه‌ها حتما از دهان شویه‌های آنتی باکتریال استفاده کنید.

جرای لیفت لثه نیز مانند جراحی های دیگر ریسک‌هایی دارد. از جمله از ریسک‌های لیفت لثه با لیزر می‌توان به واکنش آلژیک بدن به بی‌حسی و بازگشت لثه به حالت نخست اشاره کرد.

بهبودی پس از جراحی لیفت لثه| دکتر فرشیده میرلوحی

هزینه لیفت لثه چقدر است؟

برای لیفت لثه نمی‌توان هزینه ثابتی مشخص کرد زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. مکان کلینیک، تخصص دندانپزشک، میزان عمل همگی در قیمت لیفت لثه تأثیر گذارند. دندانپزشک پس  از بررسی شرایط بیمار و معاینه لثه‌های او می‌تواند قیمت دقیق را مشخص کند. اگر داشتن برای لبخند هالیوودی علاوه بر لیفت لثه نیازمند درمان های ترمیمی زیبایی نظیر لمینت یا کامپوزیت هم باشید قطعا هزینه آن افزایش خواهد یافت .

عوامل تأثیر گذار بر هزینه لیفت لثه

عواملی که بر قیمت لیفت لثه تأثیر گذارند عبارتند از :

میزان درمان مورد نیاز

چنان چه تنها یک دندان شما نیاز به درمان داشته باشد هزینه آن کم تر می شود اما اگر کل خط لثه شما نیاز به درمان داشته باشد قطعا هزینه آن بیشتر می شود . در صورتی که برای رسیدن به نتیجه مطلوب به پیوند بافت نرم هم نیاز داشته باشید هزینه لیفت لثه بیشتر خواهد شد .

دریافت بی حسی

هزینه لیفت لثه شامل بی حسی موضعی نیز می شود. اگر حین انجام فرایند استرس زیادی داشته باشید دندانپزشک مجبور می‌شود از یک آرام بخش قوی برای شما استفاده کند بنابراین هزینه لیفت بیشتر خواهد شد.

روش های درمان اضافی

همان طور که اشاره شد لیفت لثه اغلب همراه با سایر درمان های زیبایی مانند لمینت و کامپوزیت انجام می شود . چنان چه به درمان اضافی احتیاج پیدا کنید قطعا هزینه آن از لیفت لثه بیشتر خواهد شد.

بیشتر بدانید:  لمینت سرامیکی

تجربه و تخصص دندانپزشک

لیفت لثه با لیزر فرایند بسیار حساسی است و نیازمند دقت و ظرافت بالایی می‌باشد. یک دندانپزشک با تجربه می‌تواند شما را به نتیجه ای که انتظار دارید برساند. کار با لیزر نیازمند مهارت بالایی است.  قطعا دندانپزشکانی که تجربه و مهارت بیشتری دارند هزینه بیشتری هم دریافت خواهند کرد. به تبلیغات لیفت لثه با قیمت ارزان اعتنا کنید زیرا ممکن است اصلاح طرح لبخند شما را به خطر بیندازد. به گونه‌ای که بعدا مجبور شوید چندین برابر هزینه کنید تا عوارض جانبی آن را از بین ببرید.

بیمه دندانپزشکی

یکی از عواملی که باعث می شود هزینه لیفت لثه زیاد باشد این است که بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. اگر به منظور از بین بردن بافت های آسیب دیده توسط بیماری‌های لثه این درمان نیاز باشد امکان دارد بیمه بخشی از هزینه آن را پوشش دهد. قبل از تصمیم گیری برای ادامه درمان لیفت لثه باید تمامی جوانب را بررسی کنید زیرا تمامی بیمه ها هزینه لیفت لثه با با لیزر را با هدف درمان پرداخت نمی‌کنند  .

معایب لیفت لثه با لیزر بیشتر است یا تیغ جراحی؟

عوارض لیفت لثه با لیزر بسیار کم تر از تیغ جراحی است. امروزه متخصصین بیشتر استفاده از لیزر را برای لیفت لثه پیشنهاد می‌دهند زیرا از طریق آن بافت های دندان سریع‌تر بهبود می‌یابد و کم‌تر دچار خون ریزی می‌شود. لیفت لثه با تیغ جراحی معمولاً خون ریزی دارد. بعد از انجام لیفت لثه با لیزر بیماران نیازی به استراحت چند روزه در منزل ندارند بنابراین می‌توانند به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند. علاوه بر این برای غذا خوردن هم مشکلی پیدا نخواهند کرد. عوارضی که بیماران معمولاً بعد از جراحی با آن روبرو می‌شوند عبارت است از :

 1. احساس درد و تورم (افراد سیگاری دچار تورم بیشتری می شوند زیرا نیاز به استراحت دارند )
 2. خون ریزی
 3. عفونت لثه
 4. اختلال در غذا خوردن
 5. واکنش نسبت به داروی بی حسی و ایجاد شک
 6. باز شدن بافت لثه (تغییر بافت لثه‌ها به حالت قبل از درمان)

سخن پایانی:

یکی از روشهای اصلاح طرح لبخند، اصلاح لبخند لثه‌ای می‌باشد. که این جراحی با لیزر باید زیر نظر متخصص انجام گیرد. دکتر فرشیده میر لوحی یکی از متخصصان دندانپزشکی در حوزه فیشور سیلانت دندان می‌باشند، ایشان در کنار  آقای دکتر پیمان ترکی یکی از دندانپزشکان متخصص  زیبایی فعالیت می‌کنند. دوستان گرامی که در اصفهان می‌خواهند لیفت لثه با لیزر انجام دهند می‌توانند به کلینیک ایشان به نشانی اصفهان، خیابان وحید، نبش باغ دریاچه، ساختمان وحید، طبقه پنجم مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۰۳۱۳۷۷۹۰۴۰۰ تماس گیرند.

نوشتهٔ پیشین
عصب کشی دندان کودکان بدون بیهوشی
نوشتهٔ بعدی
عصب کشی مجدد دندان چیست ؟

۱۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام با تشکر از مطالب مفیدتون آیا همه افراد می توانند لبخند لثه ای خود را با لیزر درمان کنند ؟

  پاسخ
  • دکتر پیمان ترکی
   ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۱۲:۲۰ ب٫ظ

   سلام خیلی ممنون از اظهار لطفتون . خیر لیفت لثه با لیزر برای افراد زیر توصیه نمی شود :
   ۱) افرادی که بیماری لثوی دارند
   ۲) افرادی که نسبت به مواد بیهوشی حساسیت دارند
   ۳) افرادی که هنوز دندان های دائمی آن ها کامل رشد نکرده است

   پاسخ
 • سلام دکتر آیا لیفت لثه با لیزر ریسک و خطری هم داره ؟

  پاسخ
  • دکتر پیمان ترکی
   ۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۲:۲۳ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز بله در پایان مطلب گفته ام که ممکن است بعد از مدتی به حالت قبل بازگردد یا بدن نسبت به مواد بی حسی واکنش نشان دهد

   پاسخ
 • سلام دکتر من چندتا سوال ازتون دارم

  گوشه ای از لثه ی من بعضی وقت ها کنده میده میشه بدونم بر اثر چیه یا راه درمانی هم داره

  بعد سوال بعدیم هم اینه که میخوام بدونم لیزر کردن لثه تقریبا چقد هزینه داره

  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر پیمان ترکی
   ۱۳۹۸-۰۹-۲۸ ۴:۱۹ ق٫ظ

   سلام . بدون معاینه نمی توان نظر قطعی داد باید معاینه کلینیکی بشید و تاریخچه کامل از شما گرفته بشه . در مورد قیمت هم اگر منظورتان افزایش طول تاج دندان است هر دندان تقریبا ۱۵۰ تومان می شود

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر ببخشید من دندونامو کامپوزیت کردم آیا امکانش هست لیفت لثه انجام بدم،و اینکه لب بالایی من کوتاهه،و ب همین خاطر میخوام لیفت کنم چون موقع حرف زدن دندونام بیرون میزنه

    پاسخ
    • دکتر فرشیده میرلوحی
     ۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۵ ب٫ظ

     میتونید لیفت انجام بدید اما بعدش باید مجدد کامپوزیت کنید دیگه چون لبه بالایی دندان معلوم میشه ولی بهتره مورد معاینه کلینیکی قرار بگیرید بعد تصمیم گیری کنید

     پاسخ
 • سلام دکتر من هنگام خندیدن لثه ام خیلی مشخص میشه و زشته. اول می خواستم بدونم اگه بخام درست کنم هزینه اش چقدر میشه دوم این که آیا لیفت لثه با لیزر فقط جنبه زیبایی داره ؟ یعنی من اگه انجامش ندم برام مشکلی پیش می یاد و آسیبی به دندونام وارد میشه . راستش خیلی توان پرداخت هزینه بالای دندانپزشکی رو ندارم خواستم اگه خیلی ضروری نیست صرف نظر کنم از انجامش

  پاسخ
  • دکتر فرشیده میرلوحی
   ۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۵:۰۳ ق٫ظ

   سلام لیفت لثه گاها درمانی و گاها زیبایی هست که با لیزر هیچ گونه عوارضی نداره و اگر مورد شما فقط زیباتر شدن لبخندتون است کاملا به سلیقه ی خودتون بستگی داره می تونید انجام بدید و لبخندتون رو زیباتر بکنید

   پاسخ
 • سلام‌دکتر من لمینت و ایمپلمت انجام دادم و میخواهم لیفت لثه انجام بدم‌ایا امکانش هست با توجه به لمینتی ک انجام شده است ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید لیفت لثه با لیزر موقت ؟یعنی لثه دوباره ب حالت قبلش برمیگرده بعد از مدتی؟؟ ؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید میخواستم بدونم لیفت لثه با لیزر بهتر هست یا با جراحی قدیمی کدام روش رضایت بخش تر هست؟

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  دو سه سالی هست که لثه های بالایی دچار تورم و پیشروی روی دندان شدن
  به دندان پزشک که مراجعه کردم دهان شویه و چرک خشک کن تجویز کرد قبلا دهان بوی بد نداشت ولی الان بوی عفونت میداد و علتش رو دکتر عفونت لثه ها عنوان کرد ولی بعداز دارو ها اصلاح نشد.
  نظرشما در این مورد چی هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • دکتر فرشیده میرلوحی
   ۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۷ ب٫ظ

   در برخی موارد عفونت لثه ها استخوان زیرین رو هم درگیر میکنه که به دارو دیگه جواب نمیده و باید حتما درمان‌های پیچیده تری مثل جراحی برای درمان کاملش انجام بشه بنابراین باید مورد معاینه کلینیکی دقیق‌تری قرار بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp