از چه سنی مسواک زدن را برای کودکمان شروع کنیم ؟

بدون دیدگاه
مقالات دندانپزشکی کودک
از چه سنی مسواک زدن را برای کودکمان شروع کنیم ؟

بسیاری از والدین می‌پرسند از چه سنی باید مسواک زدن را برای کودکمان شروع کنیم ؟ برای دریافت پاسخ سؤال خود با دکتر فرشیده میر لوحی متخصص دندانپزشکی کودکان همراه باشید .

از زمانی که اولین دندان کودک رویش پیدا می­کند یعنی بین ۸- ۶ ماهگی باید مسواک زدن را برایش شروع نمائیم . هرچند که تغذیۀ او فقط شیر است هرچند که هنوز یک دندان دارد ولی اهمیت مراقبت از دندان­ها از همان سن شروع می­شود . این کار باعث می شود  مسواک زدن برای کودک تبدیل به عادت شود و به مرور زمان که بزرگ شد و دندان‌های شیری اش به دائمی تبدیل گشت مسواک زدن برایش اهمیت داشته و برایش عادت شده باشد.

تماس با خانم دکتر فرشیده میرلوحی

ما در مرکز لبخند رویایی با فراهم نمودن فضایی شاد و آرامش‌بخش برای کودکان و همراهان آن‌ها ،آماده ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان به همشهریان عزیز اصفهانی هستیم
هدف ما ،خاطره‌ای خوش از دندانپزشکی برای کودکان شما می‌باشد که این آرامش و خاطره خوش‌نقش مهمی در سلامت ذهن و همچنین سلامت دندان‌های کودن ما دارد .

اگر کودکم تمایلی به مسواک زدن نشان نداد، چه باید بکنم؟

گاهی اوقات کودکان هنگام مسواک زدن اذیت می کنند و چندان روی خوشی به این موضوع نشان نمی دهند اگر فرزند شما هم هنگام مسواک زدن بهانه‌گیری می‌کند با ما همراه باشید تا تجربه یک فرد واقعی در این مورد را با شما در میان بگذاریم .

بیشتر بدانید :پیشنهاد می شود مقاله فلورایدتراپی را حتما مطالعه کنید .

لیز وایت مادر سه کودک در دیابلوی کالیفرنیا برای حل این معضل از ترفند خرید مسواک با شخصیت کارتونی و رنگی استفاده کرد. او در این باره می گوید : آدام، اولین فرزند من واقعاً از مسواک زدن متنفر بود تا این که یک مسواک رنگی برایش خریدم. از آن تاریخ به بعد او از مسواک زدن سیر نمی شد . این مسواک درست همان چیزی بود که لازم داشتم تا او را به مسواک زدن علاقمند کنم.

بیشتر بدانید:  تعریف درد و چگونگی تشخیص آن در کودکان

اگر کودکتان هر بار موقع مسواک زدن بهانه‌گیری می‌کند، شاید خریدن مسواکی که یکی از شخصیت‌های کارتونی ویژه‌بر روی آن وجود دارد، مؤثر واقع شود هم‌چنین برای کودکتان چند عدد مسواک رنگی بخرید تا هنگام مسواک زدن بتواند از میان آن‌ها مسواک دلخواهش را انتخاب کند.

نوشتهٔ پیشین
مراجعه به دندانپزشکی در دوران بارداری
نوشتهٔ بعدی
هنگام دندان در آوردن کودکان باید چه کار کرد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp