رابطه هوش و دندان در آوردن کودک

بدون دیدگاه
مقالات دندانپزشکی کودک
رابطه هوش و دندان در آوردن کودک

خیلی از والدین تصور می کنند کودکانی که زودتر دندان در می آورند باهوش ترند. دکتر فرشیده میرلوحی بهترین دندانپزشک کودک در این مقاله تصمیم داریم درباره رابطه هوش و دندان درآوردن کودک صحبت کنیم.  رویش دندان شیری اولین چالشی است که نوزاد پس از تولد با آن روبرو می شود. علائم دندان در آوردن و میزان درد آن برای هر کودکی فرق دارد.

برخی کودکان از سه ماهگی شروع به دندان در آوردن می کنند اما برخی دیگر اولین دندان شیری شان در ۱۲ تا ۱۴ ماهگی شروع به رشد می کند. در موارد نادری هم دیده می شود که نوزاد با دندان شیری متولد می شود. در حالت کلی باید زود دندان در آوردن کودک به فاکتورهای ژنتیکی بستگی دارد و با هوش بودن کودک تأثیری در زود دندان در آوردن وی ندارد.

تماس با خانم دکتر فرشیده میرلوحی

مسائل تأثیر گذار در رویش دندان شیری

همان طور که اشاره شد رویش دندان شیری کودک مسأله ای ژنتیکی است و تا کنون ارتباطی بین آن با جنبه های دیگر رشد کودک پیدا نشده است. تاکنون براساس تحقیقات انجام شده ارتباطی بین رویش دندان نوزاد و مسائل دیگری مانند هوش پیدا نشده است بنابراین می توان گفت این تصورات منطق علمی ندارد و درست نیست.

مسائل تأثیرگذار در هوش کودک

در سال ۱۳۸۹ تحقیقی انجام شد و ارتباط بین رویش زود هنگام دندان مولر اول با ضریب هوشی را بررسی کرد. این تحقیق در مجله دندانپزشکی کودک چاپ شده است. در این تحقیق دیده شد کودکانی که نخستین دندان مولر دائمی آن ها زودتر رشد می کند، ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر کودکان دارند. این موضع در مورد نوزادان صدق نمی کند و برای اظهارنظر قطعی باید پزوهش های تکمیلی بیشتری انجام داد.

بیشتر بدانید:  پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان کودکان

نشانه های کودک باهوش

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید حالا که زود درآمدن دندان شیری را نمی توان نشانه باهوش بودن وی دانست از چه علائمی می توان فهمید کودک ما باهوش است. در ادامه چند تا ازنشانه های باهوش بودن کودک را برایتان نام می بریم:

حافظه استثنائی دارند

کودکانی که حافظه قوی دارند معمولا افراد باهوشی هستند. اگر کودکی گذشته خود را به خوبی به خاطر بیاورد و بتواند صورت و موقعیت ها را شناسایی کند، در آّینده فردی باهوش خواهد بود.

به همه چیز دقت می کنند

کودکان باهوش معمولا در روز های اولیه تولد خود به همه چیز دقت می کنند. کودکان باهوش چیزهای زیادی از محیط اطراف خو جذب می کنند و اغلب بیشتر از سن خود می فهمند.

می توانند مکالمه و گفتگو را خیلی زود آغاز کنند

مطالعات انجام شده نشان می دهد، استفاده اولیه از زبان و زود به حرف آمدن، یکی از مواردی است که نشان می دهد کودک باهوشی دارید.

خواب خوبی ندارند

مغز کودکان باهوش خیلی زود تحریک می شود به همین خاطر آن ها خواب خوبی ندارند. دیرخوابیدن در شب یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد کودک باهوشی دارید.

در آخر باید گفت دندان شیری به اندازه دندان دائمی اهمیت دارد. چنان چه دندان شیری کودکان نیاز به ترمیم یا عصب کشی دارد حتما وی را برای عصب کشی دندان شیری یا ترمیم دندان شیری نزد دندانپزشک کودک ببرید.

 

 

نوشتهٔ پیشین
کندن دندان شیری لق
نوشتهٔ بعدی
جایگزین کردن دندان شیری با فضا نگهدارنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp