ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای

عمده ایمپلنت های بازار ایران را ایمپلنت کره ای تشکیل می دهد . این ایمپلنت ها نسبت به ایمپلنت های سایر کشور ها  از جمله آمریکا ، اروپا ، سوئیس ، قیمت مناسب تری دارند و قطعات آن ها در دسترس تر هستند .

انواع ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای برند های گوناگونی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  ( Osstem) برند ایمپلنت اوستم

یکی از برند های معروف ایمپلنت کره برند اوستم است و اولین ایمپلنت دندان کشور کره است . این ایمپلنت توسط انجمن غذا داروی آمریکا تأیید شده است . در حال حاضر دو نوع از ایمپلنت این شرکت (نوع اس ال ای و نوع سی پی با قابلیت ساخت پروتز دو ماهه) در ایران ارائه شده است.

برند ایمپلنت ایمپلنتیوم (ِDentium)

از پر فروش ترین برند های ایمپلنت کره ای در ایران برند ایمپلنتیوم است . از مزایای این برند می توان به مناسب بودن قیمت و سادگی جراحی  آن اشاره کرد .

برند ایمپلنت مگاژن (Megagen)

یکی دیگر از ایمپلنت های خوب کره ایمپلنت مگاژن است . از دلایل دیگر معروفیت این برند می توان به خرید آن توسط شرکت اشترومن اشاره کرد . این برند علاوه بر کره در کشور لیتوانی اروپا نیز تولید می شود . از انواع ایمپلنت کره ای می توان به انی وان و انی ریج اشاره کرد . علاوه بر برند های بالا از برند های معروف دیگر ایمپلنت کره ای می توان به برندهای Dio ، Neo Biotech ، Dentis ، یوفیت اشاره کرد .

برند ایمپلنت آی تی آی(  ITI Straumann )

این برند جزء پنج برند برتر جهان است با وجود این که برند از تنوع قطعات بسیار بالایی برخوردار است  به دلیل قیمت بالا و مقرون به صرفه نبودن خیلی توسط بیماران  درخواست نمی شود .

از دلایل دیگر موفقیت ایمپلنت علاوه بر برند مورد استفاده می توان به تخصص پزشک ، شرایط سلامت بیمار ، مراقبت های پس از درمان اشاره کرد .

Neo Biotech برند ایمپلنت

از نام های دیگر این برند ایمپلنت در ایران سی ام ای است . این برند به دلیل پایین بودن قیمت آن جذابیت بیشتری برای بیماران و دندانپزشکان دارد . از اشکالات این برند می توان به اشکالاتی درقسمت پروتزی آن مانند شل شدن پیچ ایمپلنت اشاره کرد

DIO برند ایمپلنت

دی او از برند های معروف کره است . شرکت افرند اطلس نمایندگی این برند را در ایران به عهده دارد و شرکت معروف دنس پلی آمریکا آن را خریداری کرده است . ایمپلنت های دندانی Dio زیر مجموعه شرکت DSI می باشد که یکی از بهترین شرکتهای پزشکی – دندانپزشکی فعال در کره جنوبی می باشد .این شرکت ایمپلنت های مختلفی تولید می کند که البته بعد از واگذاری قسمتی از سهام این شرکت به شرکت معروف آمریکایی Densply منجر به تولید محصول جدیدی بنام UF شد که بسیاری از ضعف های این برند برطرف شده و در حد سیستم های اروپایی وآمریکایی قرار گرفته است. در حال حاضر این برند بعد از ایمپلنت OSSTEM یکی از گرانترین برند های ساخت کره در ایران است.

Osstemبرند ایمپلنت

شرکت ایمپلنتی OSSTEM در سال ۱۹۹۵ در کره جنوبی تاسیس گردید . در حال حاضر ایمپلنت استم (OSSTEM) در ردیف اول آسیا وجزء ده ایمپلنت اول جهان است و دارای دو کارخانه دیگردر کشورهای آلمان و آمریکا نیز می باشد. کمپانی OSSTEM دارای چهار سیستم ایمپلنتی بنام های MS،US،SSوTS می باشد که فقط سیستم TS آن در ایران موجود است .

از نکات قابل توجه در محصولات این کمپانی تنوع سطح آن می باشد که از بین آنها سطح CA آن برای بیماران دیابیتی و نظایر آن بسیار مناسب است .برای تهیه سطح CA فیکسچر در محلول کلسیم کلراید (CaCl) قرار داده می شود در نتیجه سطح فیکسچر بسیار هیدروفیل بوده و این امر باعث تسریع روند استخوان سازی می گردد.

برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت باید موارد زیر را در نظر گرفت:

۱- اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.

۲- پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش

۳- میزان استخوان در دسترس

۴-قیمت

۵- میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت

۶- همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود.

 

ایمپلنت کره ای

زمان های ایمپلنت گذاری

هامرل و چن زمان های مختلف زیر را برای ایمپلنت گذاری عنوان نموده اند:

نوع اول :
  • زمانی که ایمپلنت بلافاصله پس از خارج نمودن دندان در همان جلسه در ساکت باقیمانده ( دندان های تک ریشه ) یا در سپتوم بین ریشه ای ( دندان های چند ریشه ) قرار داده می شود.

محاسن این زمان ایمپلنت گذاری کاهش دفعات جراحی ، کوتاه نمودن زمان درمان ، کاهش هزینه ها و استفاده حداکثری از استخوان باقی مانده می باشد.

از محدودیت های این زمان ایمپلنت گذاری احتمال عدم پوشش کامل ناحیه با بافت نرم ، حفظ لثه کراتینیزه ، پیچیدگی کار به ویژه در دندان های چند ریشه و بعضا نیاز به استفاده از مواد پیوند استخوانی به صورت همزمان می باشد.

نوع دوم :
  • ایمپلنت گذاری بین ۴-۸ هفته پس از خارج نمودن دندان و تقریبا زمانی که ترمیم بافت نرم انجام و مدخل ساکت توسط آن پوشیده شده است انجام می شود.

از محاسن این زمان ایمپلنت گذاری وجود بافت نرم در دسترس برای پوشش کامل فلپ می باشد. همپنین در صورت وجود ضایعه پاتولوژیک پری اپیکال ، گذشت ۴-۸ هفته ، ارزیابی ترمیم ضایعه را امکان پذیر می نماید.

از محدودیت های این زمان ایمپلنت گذاری افزایش زمان درمان ، تحلیل دیواره های استخوانی باقیمانده به ویژه دیواره باکال و امکان نیاز به درمان های اضافی مانند استفاده از مواد پیوند استخوانی می باشد.

نوع سوم :
  • ایمپلنت زمانی که ترمیم بافت سخت به مقدار قابل ملاحضه ای انجام شده است گذاشته می شود . این زمان معمولا بین ۱۲-۱۶ هفته پس از خارج نمودن دندان می باشد.
نوع جهارم :
  • ایمپلنت معمولا پس از ۱۶ هفته در ناحیه یا ریجی که ترمیم بافت سخت به طور کامل انجام شده است قرار داده می شود.

از محاسن دو نوع اخیر وجود کیفیت قابل ملاحظه استخوان تشکیل شده در ساکت می باشد که حصول ثبات اولیه مناسب را میسر می سازد. همچنین بافت نرم بالغ پوشش کامل فلیپ روی ساکت را امکان پذیر می کند. از محدودیت های این دو نوع احتمال تحلیل قسمت هایی از ساکت استخوانی ، کاهش فاصله ریج تا نواحی آناتومیک و در نتیجه امکان نیاز به انجام درمان های پیچیده مانند آگمنتاسیون بافت سخت و نرم می باشد

 

دکتر ترکی ارائه دهنده انواع خدمات دندان پزشکی از جمله ایمپلنت دندان است که انواع ایمپلنت کره ای را نیز کار می کند  .

نوشتهٔ پیشین
کاربرد و مزایای ونیر کامپوزیت
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت فوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button